300 corona-zelftesten gedoneerd aan Straat Consulaat

17 January 2022, 15:07 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Straat Consulaat

Het Straat Consulaat in Den Haag, dat zich inzet voor dak- en thuislozen in onze stad, werd afgelopen week verrast met 300 gratis corona-zelftesten. Straatadvocaat Jeroen Melchior (foto) is er blij mee.

“We werden gebeld door het Leger des Heils die 300 zelftesten over had en vroeg om wij die konden gebruiken. Ja maar natuurlijk! Dezelfde dag stond de grote doos al op kantoor.”

Het Straat Consulaat behartigt de individuele en collectieve belangen van dak- en thuislozen in Den Haag en doet dit nadrukkelijk samen mét en op basis van de expertise van de doelgroep. “Onze inzet is gebaseerd op de universele mensenrechten. Iedereen heeft recht op adequate en betaalbare huisvesting, toegang tot voeding, scholing, (gezondheids-)zorg en informatie. Wij willen er toe bijdragen dat dak- en thuislozen een perspectief hebben in de maatschappij, respectvol worden behandeld en gelijkwaardig kunnen participeren in de samenleving.”

Onzekere tijden

Melchior is erg blij met de gift van het Leger des Heils. “De zelftesten komen in deze onzekere tijden goed van pas. Zo kunnen onze bezoekers van het inloopspreekuur deze meekrijgen als ze daar interesse in hebben. Ook is het voor onze vrijwilligers een uitkomst, want zij hebben vaak ook niet veel geld te besteden. Het gebrek aan geld mag geen reden zijn om een test te kunnen doen. Dankzij deze donatie kunnen wij een hoop mensen toch weer een klein beetje verder helpen in deze moeilijke tijd.”